Card image cap

S&P Akademi Hakkında

S&P Akademi, 2014 yılında AFS Akademi olarak faaliyete başlayan, 2016’da S&P AFS Havalandırma Sistemleri A.Ş. ortak girişim firmasının kurulmasıyla S&P Akademi adını alan ve Türkiye’de havalandırma sektörünün standartlarını yükseltmeyi hedefleyen bir S&P projesidir.

Havalandırma konusunda belirli bir takvim çerçevesinde yürütülen eğitimler, konusunda uzman sektör profesyonelleri tarafından verilir. Tüm katılımcılar katıldıkları eğitimin sonunda isimlerine ve ilgili eğitime özel olarak düzenlenmiş katılım sertifikası almaya hak kazanırlar. Kaliteden ödün vermemek adına her eğitim programı için belirli bir kontenjan belirlenir ve bu kontenjanın üzerine çıkılmaz.

Eğitimler S&P AFS Avrupa binasında Akademi için özel olarak tasarlanmış derslikler ve laboratuvarlarda yürütülmekle birlikte, zaman zaman çeşitli sektörel etkinlikler doğrultusunda dış organizasyonlarda seminer şeklinde de gerçekleştirilebilir.

S&P Akademi, havalandırma sektörünün bilgi kaynağı olmayı hedefler. Bu bakışla bilgiyi paylaşarak insanlara, sektöre ve ülkeye fayda sağlamayı düstur edinmiştir. İnsana yatırım yaparak sektörün nitelikli çalışan ihtiyacına cevap verir. Aynı zamanda mesleki kuruluşlarla, sosyal ve bilimsel çalışmalar yürüten özel kurumlarla, kamu kuruluşlarıyla ve sivil toplum örgütleriyle iş birliği yaparak sektörün gelişimine katkı sağlar.